Autokorekta


Podczas przesyłania odbitek do nas i składania zamówienia macie Państwo do wyboru 2 opcje:

1. Z autokorektą

2. Bez autokorekty

Z autokorektą

Korekta kolorystyczna (autokorekta), to standardowa czynność wykonywana niemal w każdym laboratorium fotograficznym, także w naszym.

Polega ona na poprawieniu kolorystyki, nasycenia barw oraz jasności zdjęć przy użyciu inteligentnego oprogramowania. Korekta kolorystyczna poprawia w widoczny sposób około 80-90% zdjęć, są jednak przypadki, że autokorekta pogarsza wygląd zdjęcia.

Decyzję o nałożeniu autokorekty dla każdego przesłanego do nas zdjęcia podejmuje Klient wybierając odpowiednią opcję w trakcie składania zamówienia ("Z autokorektą" lub "Bez autokorekty").

UWAGA: Oferujemy Państwu wysokiej jakości usługi w bardzo niskich cenach, z tego powodu nie możemy zaoferować obróbki fotograficznej zdjęć, polegającej na indywidualnej edycji i korekcie każdego zdjęcia z osobna. W szczególności nie usuwamy efektu czerwonych oczu.

Bez autokorekty

Ta opcja oznacza, że nie będziemy w żaden sposób ingerować w wygląd Państwa zdjęć.

Proszę pamiętać, że zdjęcia wywołane zawsze będą różniły się od plików oglądanych na ekranie komputera.

Powodów jest co najmniej kilka:

  • Państwa monitor nie jest skalibrowany z naszą maszyną wywołującą zdjęcia
  • Pracujemy na maszynach Fuji Frontier 350, które działają w przestrzeni barw sRGB (szczegóły TUTAJ), oznacza to, że nie możemy zapewnić 100% odwzorowania kolorów
  • na kolorystykę zdjęcia mają wpływ takie parametry jak rodzaj papieru oraz parametry chemii fotograficznej, na które nie mamy żadnego wpływu

Przy pierwszym zamówieniu, zachęcamy Państwa do wykonania próbnych odbitek - kilka z autokorektą, kilka bez, kilka na jednym rodzaju papieru, a kilka na innym. W ten sposób, przy kolejnych, być może większych zamówieniach, będą mogli Państwo ustawić wszystkie parametry zdjęć, tak, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Poniżej przykład zdjęć przed i po nałożeniu autokorekty kolorystycznej:

Bez autokorekty

Po nałożeniu autokorekty

 webPhoto (1.6.6.498)

Aktualny czas realizacji zamówień to 2 dni robocze.
X

Pomoc